niedziela, 3 stycznia 2016

lalka hand made

Jak każdy pewnie, lubimy prezenty oryginalne i pomysłowe. Najlepiej żeby sprawiły dziecku radość i zajęły na długo. Nasze ostatnie odkrycie to lalka z filcu do samodzielnego wykonania. W zestawie są wycięte już fragmenty filcu i specjalna plastikowa duża igła (idealna do pierwszych kroków w szyciu), nici i inne potrzebne akcesoria do ozdobienia wykonanej lali. 
Szycie zajęło nam jeden z ostatnich wieczorów. Gabrysia była zachwycona, że mogła robić to samodzielnie. Najpierw naszywanie poszczególnych elementów, oczy, włosy itp. a na sam koniec wypychanie lalki specjalnie dołączoną watą. Efekt jest rewelacyjny a własnoręcznie wykonana zabawka jest ostatnio numerem 1. Mało tego, Gabrysia zażyczyła sobie do kompletu uszycie kilku ubranek. Sama zaczęła wymyslać i kombinować co z czego i jak. Ta lalka to nasza druga tego typu zabawka i obie ostatnio są zabierane wszędzie, przebierane, tulone do snu, przewijane itp. 
Świetny pomysł na super zabawę w mroźne zimowe dni (szczególnie te wolne). Możliwość wyrobienia w dziecku nowych umiejętności, rozwija wyobraźnię i tak naprawdę jest świetną zabawą nie tylko dla dziecka ale i dla rodziców. Nie pamiętam kiedy ostatnio szyłam ręcznie a to tworzenie tych mini ubranek sprawiło mi prawdziwa radość, szczególnie, że Gabrysia była zachwycona. Może w najbliższym czasie podszkolę się i zaryzykuję uszyć coś na poważnie :)2 komentarze:

  1. Świetna lala, uwielbiam takie kreatywne zabawki dla dzieci, a co ważne moje dzieciaki podzielają to uwielbienie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, to świetna zabawa nie tylko dla dziecka ale i dla rodzica :)

    OdpowiedzUsuń